Close

Stolný futbal

Stolné futbaly renomovaných značiek Garlando a Roberto na predaj a prenájom

Čo je to stolný futbal ?

Stolný futbal je stolová hra väčšinou pre štyroch hráčov – dvaja útočníci a 2 obrancovia. (poprípade 1 na 1 Alebo 4 na 4). Panáčikovia sú umiestnení v rôznom počte na ôsmich priechodných alebo teleskopických tyčiach. Obranca hrá s jedným brankárom a s dvoma obrancami (dvojkou), útočník so stredovým radom s piatimi panáčikmi (päťky, čiže Gróf) a s útočnou radou s tromi panáčikmi (trojky). Cieľom hry je dať protihráčovi čo najviac gólov.

Stolný futbal, kalčeto, futbálek...

Na Slovensku je stolný futbal známy pod názvom kalčeto. Najbežnejšie anglické názvy pre stolný futbal sú table football, footzy, bar football a foosball, najpoužívanejší názov však je table soccer.  Stolný futbal je v našich končinách populárny najmä v Puboch a baroch, na diskotékach a rôznych kluboch.


Predstavuje to oddychovú zábavku pre skupiny ľudí.

 

Vo svete kde je táto hra viac populárna sa organizujú rôzne ligy a súťaže vrátane majstrovstiev sveta.

Pravidlá stolného futbalu

Hoc sa to na prvý pohľad môže zdať zbytočné, aj stolný futbal musí mať svoje pravidlá. Väčšinou ide o pravidla krčmové ktoré niesu nijako pevne stanovené, a každý si ich prispôsobuje podľa svojho štýlu hry. My Vám prinášame výťah týchto pravidiel.

Pred začiatkom hry si hráči určia pomocou dohody alebo losovania, kto bude na ktorej strane a kto bude rozohrávať.

 

 

Zápas začína rozohraním loptičky v strede rady s 5 hráčmi. Súper musí dať k rozohrávke ústny súhlas.

 

Lopta sa musí následne dotknúť minimálne dvoch hráčov tejto rady, a teda gól priamo z rozohrávky neplatí.

 

Ak sa loptička ocitne mimo hracej plochy, rozohráva sa z pozície 2 hráčov. Rozohráva tá strana ktorá naposledy dostala gól, ak je stav nulový rozohráva strana ktorá prehrala los.

 

Počas zápasu vždy rozohráva tím, ktorý inkasoval gól alebo prehral set.

Zápas sa hrá zvyčajne na 10 gólov.

 

Mŕtvy bod je bod na hracej ploche, kde nie je možné zasiahnuť loptičku ani s jedným z hráčov. Mŕtvu loptu hráči premiestnia rukou, nijakým spôsobom sa nemanipuluje so stolom. Ak je loptička medzi obranou a brankárom hráč si nastaví loptičku na 2 hráčov a musí rozohrať. Ak je loptička medzi hráčmi oboch súperov položí sa loptička na 5 hráčov tej strany ktorá rozohrávala

naposledy.

 

Ak loptička vyletí z bránky, tento gól sa považuje za regulárny a s loptičkou sa ďalej nehrá, iba sa nastaví na bod rozohrávania. Po góle sa loptička nastavuje na 5 hráčov toho tímu, ktorý obdržal gól.

Každá strana ma možnosť si vyžiadať 1 timeout, ktorý môže trvať maximálne 10 minút. Ak sa požiada o timeout hráči musia opustiť stôl a nechať rovnakú pozíciu, aká skončila na stole. Po timeoute nasleduje rozohrávanie na mieste, kde skončila loptička v čase, kedy bolo o timeout požiadané.

 

Je zakázané pretáčať tyče. Tyč sa nesmie pretočiť o viac ako 360 stupňov pred ani po strele.

 

Je dovolené strieľať „snake“, strelu strieľanú od zápästia do prstov. Samozrejme vlastný gól v prípade pretáčania sa uznáva.

 

Pri hre je zakázané dotýkať sa tyče súpera, panákov, loptičky (v prípade ak si to nevyžaduje situácia a pravidlá neustanovujú že je to povolené),manipulovať so stolom, fúkať do loptičky, nadávať alebo zbytočné zdržovať hru.

 

V prípade takýchto technických chýb okrem pretáčania sa nastoluje penalta. Pri penalte sa loptička nastaví na 3 hráčov tímu, ktorý nespravil chybu a môže bez rozohrania strieľať na bránu alebo nahrávať.

 

Komunikácia medzi hráčmi je dovolená v prípade, že tým nijako neobmedzuje výkon protihráčov.

Typy striel v stolnom futbale

V stolnom futbale existuje tiež niekoľko možností ako vykonať streľbu alebo prihrávku. Futbalová obec tieto štýly zjednotila a vytvorila videonávody ako sa dané štýly naučiť a používať v hre.

Pull Shoot

Push Shoot

Pin Shoot

Snake

V našej ponuke nájdete futbalové stoly určené na domáce použitie a tréningy, ale taktiež komerčné futbalové stoly pre použitie v baroch, puboch alebo reštauráciách. Súčasťou každého futbalového stola je aj potrebné príslušenstvo – 12ks loptičiek, futbalové tyčky s hráčmi (rozmiestnenie 1 – 2 -5 -3), ložiská, osvetlenie a iné.

 

 

V prípade že si želáte vlastný dizajn futbalového stola, stačí nás kontaktovať s Vašim nápadom alebo hotovým dizajnom, a futbalový stôl Vám na zákazku vyrobíme.

 

 

Špecializujeme sa na renomované značky stolných futbalov ako sú Garlando, Roberto, Rosengart a Tornado.

 

Okrem predaja stolných futbalov sa zameriavame aj na prenájom stolných futbalov a iných zábavných automatov pre Vašu prevádzku úplne zdarma. Pre viac informácií o prenájme, navštívte našu webovú stránku – ZabavnyAutomat.sk

 

Ukážka ponuky našich stolných futbalov

Garlando olympic silver short​

Kvalitný futbalový stôl Garlando Opympic silver short uzatvorený pre komerčné využitie. Robustná a stabilná konštrukcia, nastaviteľné nožičky, kvalitné priechodné tyče s nalisovanými hráčmi. Štandardná hracia plocha z tvrdeného pieskového skla. Integrované popolníky a držiaky na nápoje. Mechanický vhadzovač mincí, originálne LED osvetlenie. Kryt stola z trvdeného bezpečnostnostného skla.

Garlando olympic outdoor

Kvalitný stolný futbal Garlando Olympic Outdoor pre komerčné účely, ktorý má krycie sklo a mechanický mincovník je ideálny pre využitie vo vonkajších priestoroch ako sú vonkajšie reštaurácie, ihriská, pláže, campy a kúpaliská. Robustná a stabilná konštrukcia. Všetky súčiastky sú použité z vodeodolného materiálu. Kvalitné tyče s nalisovanými hráčmi, nylonové púzdra s guličkovými ložiskami. Dlhá hracia plocha z tvrdeného antireflexného skla.

Garlando olympic long

Kvalitný futbalový stôl Garlando Opympic uzatvorený pre komerčné využitie. Robustná a stabilná konštrukcia, nastaviteľné nožičky, kvalitné priechodné tyče s nalisovanými hráčmi. Štandardná hracia plocha z tvrdeného pieskového skla. Integrované popolníky a držiaky na nápoje. Mechanický vhadzovač mincí, originálne LED osvetlenie. Kryt stola z trvdeného bezpečnostnostného skla.

Garlando duetto long

Stolný futbal menších rozmerov určený pre dvoch hráčov, vhodný do verejných priestorov s nedostatkom miesta. Vďaka rýchlosti hry zaručuje prevádzkovateľovi väčší zisk.