Close

Vzdušný hokej

Air hockey s rôznymi efektami na predaj a prenájom

Čo je to vzdušný hokej?

Vzdušný hokej alebo Air hockey je spoločenská hra, ktorá sa vyvinula zo stolného hokeja. Je určená pre dvoch hráčov, cieľom je dostať kotúč pomocou špeciálnej „pálky“ do súperovej bránky. Stolný hokej je blesková hra pre dvoch hráčov, ktorá zlepšuje reakciu a postreh. Hraciu plochu tvorí doska opatrená množstvom drobných otvorov. Tými prúdi vzduch z ventilátora umiestneného pod doskou a vytvára vankúš, po ktorom môže puk kĺzať bez spomaľujúceho trenia. Na kratších koncoch hracej dosky sa nachádzajú otvory slúžiace ako bránky, okraje stola sú opatrené odrazovými mantinelmi.  

Za málo peňazí, veľa muziky

Air hockey má pomerne nízke náklady na prevádzku. Mimo hry generuje pútavé vizuálne efekty pomocou nainštalovaných úsporných LED svietidiel, v niektorých prípadoch sú efekty aj zvukové. Počas hry je zo spodnej strany hracej plochy vháňaný vzduch dvoma výkonnými ventilátormi, ktorý je distribuovaný pomocou vodiacich kanálikov aby sa vytláčaný vzduch rovnomerne rozmiestnil po celej hracej ploche. To zaručuje dokonalú kĺzavosť puku a plynulosť hry.

 

Jedným z najpoprednejších výrobcov na európskom trhu je poľská firma Wik, ktorá sa špecializuje na výrobu a predaj rôznych zábavných automatov. S touto firmou už dlhé roky spolupracujeme a zaručujeme tak maximálnu kvalitu a bezchybnosť nášho tovaru v eshope, a pohotový servis pri prenájme vzdušného hokeja.

Pravidlá vzdušného hokeja

V rekreačnom vzdušnom hokeji záležia pravidlá na dohovore hráčov, existujú tak rôzne varianty. Napríklad, gól môže platiť len po odraze od mantinelu, alebo naopak taký gól neplatí. Hráč nesmie prejsť s pálkou na súperovu polovicu. Hrá sa dovtedy, kým nezíska hráč určený počet gólov. Pravidlá si ale môžete upraviť ako sa vám páči.

Air hockey - ktorý si vybrať ?

Rovnako ako pri všetkých zábavných automatoch, aj pri vzdušnom hokeji existuje mnoho nielen dizajnových variantov na výber. Základné delenie je na komerčný automat a tréningový automat na domáce použitie.

Komerčné automaty v sebe obsahujú mincovník, a je možné ich umiesniť do prevádzky. Hráči tak platia za to aby si mohli zahrať, a Vám to generuje zisk.

Tréningové automaty fungujú zdarma, neobsahujú teda mincovník, a je možné na nich absolvovať neobmedzený počet hier až do Vášho vyčerpania. Tieto automaty sú odporúčané na domáce použitie alebo na tréning.

 

Ďalšie kritérium podľa ktorého sa vzdušný hokej rozlišuje je podľa prevedenia – plne elektrické s ofukovaním hracej plochy, elektronickým automatickým počítaním skóre a vydávačom pukov, alebo obyčajné amatérske air hockeyové stoly bez elektrických komponentov.

Elektrický vzdušný hokej zväčša disponuje dvoma výkonnými ventilátormi, poprípade jedným menším napájaného z batérií. Obsahuje taktiež fotozávoru ktorá sa stará o počítanie skóre, ktoré je zobrazené na displeji spolu s časomierou. Tieto vzdušné hokeje sú z pravidla komerčné – využívajú sa teda v prevádzkach.

Mechanický vzdušný hokej má o poznanie jednoduchšiu konštrukciu aj prevedenie. Ventilátory na ofukovanie hracej plochy sú skôr raritou, skóre je zväčša počítané len mechanicky, a čas na hru je neobmedzený.

Ukážka z ponuky vzdušných hokejov (air hockeyov)

Air hockey Gold

Vzdušné hokeje už získavajú popularitu stolných futbalov. Svojim moderným vzhľadom a osvetlením často zatraktivňujú prevádzku. Nerezová hracia plocha za pomocou fúkajúceho vzduchu smerom nahor a blikajúce LED-ky po okraji vytvárajú dokonalý herný zážitok.

Vzdušný hokej Ice fire

Rýchly a dynamický vzdušný hokej vhodný do komerčného prostredia so širokou škálou nastavení v menu automatu. Hracia doska je podsvietená LED diódami po celom obvode, a vytvára tak dokonalý herný zážitok.

Air squash

Air hockey Crazy squash je zábavná a rychlá hra na princípe vzdušného hokeja. Rozdielom je, že hráči stoja len z jednej strany stola a hrajú proti sebe o spoločnú stenu, rovnako ako to je pri hre squash.

Air hockey big wave

Hrací stôl Air hockey Big Wave so skvelým LED svetelných hracím poľom ponuka zaručenú zábavu v baroch na diskotékach a detský ihriskách. Vďaka polykarbonátovému spracovaniu je úplne vodotesný. Vzdušný hokej tak môžete bezpečne použiť v interiéri aj v exteriéri.